Meie metsamajandamise põhimõtted:
- Läbimõeldud ja mosaiikne metsamajandamine
- Metsade tervisliku seisundi parandamine
Oleme nii Eestis kui Lätis oma metsaportfelli järjepidevalt suurendanud. Kinnistute valikul lähtume ennekõike Foreko pikaajalistest eesmärkidest. Kuna mets peab kliimamuutustele vastu pidama, siis on oluline, et metsad oleksid ka tulevikus terved ja mitmekesised.
Näeme metsa kui süsiniku sidujat ning erinevate liikide kasvulava, mis hoiab endas küll pärandkultuuri, aga kus on alati ka ruumi nii jahimeestele kui seenelistele ja marjulistele. Kestlik metsamajandamine tähendab ka seda, et küpseks saanud mets langetatakse, kasutades seda siis ühiskonnale enim väärtust andval viisil ning seejärel alustatakse metsa uut eluringi.
“Oleme saanud oma metsad eelmistelt põlvkondadelt ning peame jätma vähemalt sama head või veel paremad metsad järgmistele põlvkondadele.”
Kaitsealuste metsade pindala on ligi 10% Foreko metsaportfellist.
Piirangutega aladest on esindatud näiteks kaitsealade sihtkaitse- ja piiranguvööndid, püsielupaigad, hoiualad, ranna ja kalda piiranguvööndid, veekaitsevööndid, vääriselupaigad ning Natura 2000 alad. Nendel aladel rakenduvad metsade majandamisele erinevad piirangud, millega arvestame oma tegevuste planeerimisel.
Meie kinnistute hulgas leidub ka alasid, kus majandustegevust üldse ei toimu, nendeks on kaitsealade sihtkaitsevööndid, liikide isendite püsielupaiga sihtkaitsevööndid ja vääriselupaigad.
Foreko on süsinikunegatiivne ettevõte. Meie metsades seotakse puude kasvamise käigus ligi pool miljonit tonni CO2 aastas. Foreko grupi ettevõtete enda tegevuse käigus emiteerime CO2 peamiselt raietööde, metsamaterjali väljaveo ja lõpptarbijani transpordi käigus, väiksemal määral ka metsauuendamise ja hooldustööde käigus. Meie poolt emiteeritav CO2 moodustab ligi 1,5% meie metsades puude poolt seotud CO2 kogusest.
Nagu metsal üldiselt, nii on ka Foreko metsaportfellil oluline roll kliimaeesmärkide saavutamisel ja fossiilsete emissioonidega tasakaalust välja viidud süsinikuringe taastamisel.